Työntekijät

Kerttu Tarjamo

Kerttu Tarjamo
valtakunnallisen Setan pääsihteeri
hlbtiq-politiikka ja vaikuttamistyö, kansainväliset asiat, Setan organisaatio

p. +358 50 309 8108
paasihteeri@seta.fi / kerttu.tarjamo@seta.fi

 

Teemu Halme
talous- ja hallintopäällikkö
taloushallinto, varainhankinta

p. +358 50 400 7789
teemu.halme@seta.fi

 

Eliisa Alatalo
tiedottaja
sisäinen ja ulkoinen viestintä, mediayhteydet, markkinointi, Kuuluu kaikille -translakikampanja

p. +358 50 572 3259
eliisa.alatalo@seta.fi

 

Ossi Laurila
toimistoavustaja (siviilipalvelushenkilö)
Materiaalitilaukset, toimiston avustavat tehtävät, matkalaskut

p. +358 50 3091 389
ossi.laurila@seta.fi / info@seta.fi

 

Marita Karvinen
koulutussuunnittelija
Setan koulutuspalvelut, kouluvierailut, asiantuntijuus hlbtiq-teemoissa

p. + 358 40 570 4328
marita.karvinen@seta.fi

 

Touko Niinimäki
seniorityön koordinaattori
asiantuntijuus sateenkaariori-teemoissa, seniorien vertaistoiminta, kouluttaminen

p. +358 50 354 0656
touko.niinimaki@seta.fi

 

Aleksina Tikkinen
seniorityön projektityöntekijä
Sateenkaarisertifikaatti ja -palvelutalohankkeet
p. 050 306 1309
aleksina.tikkinen@seta.fi

 

Heta Hölttä
nuorisotyön koordinaattori
nuorisotyö, nuorisohankkeet, asiantuntijuus hlbtiq-teemoissa

p. +358 44 301 3020
heta.holtta@seta.fi

 

Teija Ryhtä
alueellisen nuorisotyön koordinaattori
Setan järjestöjen nuorisotyö ja vertaistoiminta

p. +358 50 505 5234
teija.ryhta@seta.fi

 

Nelli Ruotsalainen
Rainbow Rights ja TASOVA -hankkeiden koordinaattori
p. +358 50 352 3545
nelli.ruotsalainen@seta.fi

 

Jaana Pirskanen
Tukea intersukupuolisille, keinoja ammattilaisille (TIKA) -hankkeen koordinaattori
p. +358 50 307 0672
jaana.pirskanen@seta.fi
> Lue lisää hankkeesta

 

Transtukipiste

Maarit Huuska
johtava sosiaalityöntekijä

  • Asiakasvastaanotto (ajanvaraus palveluohjaajan kautta)
  • Konsultointi (erityisesti tutkimustieto)
  • Sisällöntuotanto
  • Palaute Transtukipisteen toiminnasta
  • puh. 050 913 3278
  • maarit.huuska[at]seta.fi

 

Miska Salakka
palveluohjaaja

  • Ajanvaraukset keskusteluajoille
  • Sähköpostituki
  • Konsultointi (sote-, kasvatus- ja opetusalat)
  • Vertaiskeskustelijapalvelu
  • puh. 050 371 68 99 (puhelinaika keskiviikkoisin klo 14–16)
  • miska.salakka[at]seta.fi

 

Kuura Autere
sosiaalipsykologi

 

Sasu Mattila
yhteisöpedagogi

  • Ruotsinkielinen asiakaspalvelu/kundservice på svenska
  • Ruotsinkieliset kahvi-illat/svenskspråkiga kaffekvällar
  • Konsultointi (nuorisotyö)
  • Asiakasvastaanotto: nuoret (ajanvaraus palveluohjaajan kautta)
  • puh. 050 326 4504 (puhelinaika perjantaisin klo 12-14)
  • sasu.mattila[at]seta.fi

Koulutukset: tilaaminen Setan koulutussuunnittelijalta, katso yhteystiedot alapuolelta

Mediayhteistyö: yhteydenotto Setan tiedottajaan, yhteystiedot yläpuolella

 

 

Seta ry  l  Pasilanraitio 5, 00240 Helsinki  l  Sivun toteutus Niko Ala-Opas  |  Ulkoasu Musta Design