
Setan nuorten aktiiviviikonloppu lähestyy jälleen! Tänä vuonna aktiiviviikonloppu järjestetään 16.–18.11. Torniossa.
Aktiiviviikonloppu kokoaa nuoria ympäri Suomen tutustumaan toisiinsa ja toimimaan ihmisoikeuksien puolesta. Tapahtuma on avoin kaikille Setan toiminnasta ja sateenkaarevista teemoista kiinnostuneille nuorille. Aktiiviviikonlopun ohjelmasta vastaa Setan nuorisotoimikunta – luvassa on erilaisia työpajoja ja muuta ohjelmaa liittyen muun muassa poliittiseen vaikuttamiseen, oikeuksiin ja normitietoisuuteen. Mukana on myös vierailijoita. Aktiiviviikonloppu järjestetään yhteistyössä Meri-Lapin Setan kanssa.
Ilmoittautumiset lomakkeen kautta 2.11.2018 klo 12 mennessä.
Seta korvaa osallistujille matkat ja tarjoaa majoituksen ja ruokailut. Muistathan ilmoittaa mahdollisista erityisruokavalioista ja muista erityistarpeista. Kokoustilat ovat esteettömät, ja majoituspaikassa on saatavilla myös esteettömiä huoneita. Mikäli olet alle 18-vuotias, sinun tarvitsee lähettää huoltajan kirjallinen suostumus leirille osallistuaksesi. Myös huoltajan sähköpostista lähetetty vahvistus riittää.
Linkki ilmoittautumislomakkeeseen:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=0ZOaI9b2kkeCpTya_UtZ0PISUtB0PbhLmgD7gvCrW0lUQlFNOEhNVjdZUldMUEQ2NERJUEdVUTVHWi4u
Ilmoittautuneille lähetetään tarkempi tietopaketti viikonlopun lähestyessä.
Setan nuorisotoiminta on päihteetöntä ja kaiken muotoisesta syrjinnästä vapaata. Toiminnassa kunnioitetaan jokaisen yhdenvertaisuutta, tasa-arvoa, itsemäärittelyä ja määrittelemättömyyttä.
Lisätiedot nuorisotyön koordinaattorilta:
Lotte Telakivi
lotte.telakivi@seta.fi
+358 44 301 3020